Vratar Mark Dekanich te branič Mark Katic ostaju u Medveščaku i u 2014./2015. sezoni

mark

Slaže sa polagano Medveščakova momčad za 2014./2015. sezonu.Osim trenera Mark Frencha koji  je odmah na kraju sezone produžio vjernost Medveščaku na još jednu godinu  ovog su  tjedna uslijedila još dva  ostanka  i to vratara  Mark Dekanich i braniča  Marka Katica.time si otvaraju i mogućnost nastupa za hrvatsku reprezentaciju  obzirom da obojica imaju hrvatske korijene.

U osnovnom dijelu sezone branio je u 27 susreta (11 pobjeda, 9 poraza, 6 remija), od 900 udaraca na gol obranio ih je 842 i ostvario brojku od 93,6% obrana, dok mu je prosjek primljenih golova po utakmici (GAA) iznosio 2.13. Premijeru u KHL-u okrunio je i s tri shutouta (utakmica bez primljenog pogotka). U listopadu 2013. Dex je bio proglašen najboljim golmanom tjedna KHL-a, dok ga je pak portal Eurohockey.com proglasio europskim igračem prosinca 2013. U doigravanju je branio u dvije utakmice s postotkom obrana 87,3 (55 udaraca na gol, 48 obrane) i GAA 3.57.

Branič Mark Katic za Medvjede je debitirao također 2013./2014., a to mu je ujedno bio i debi u KHL-u. Osnovni dio sezone zapečatio je sa 44 odigrane utakmice, jednim golom i 10 asistencija, dok mu je +/- statistika iznosila +3. Na ledu je prosječno po utakmici proveo 14:17 minuta te je skupio 18 minuta kazne. U doigravanju je odigrao četiri utakmice, +/- statistika mu je iznosila 0 i skupio je 32 minute kazne.