GloryHr
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
E-mail
GloryHr.info

Magazin o lifestyleu, modi i zabavi

GloryHr.info
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
  • Zabava

Predstavnici ZAPRAF-a na PRC Meetingu u Ateni

  • 24/06/2019
  • admin
Total
0
Shares
0
0
0

zapraf

Na IFPI PRC Meetingu održanom 23. i 24. svibnja 2019. godine u Ateni prisustvovali su i predstavnici ZAPRAF-a, a na dvodnevnom sastanku izložen je pregled najvažnijih događaja na glazbenom tržištu u 2018. godini.
Ukupni prihodi za glazbenu industriju u 2018. godini iznosili su 19.06 milijardi američkih dolara, što predstavlja rast od 9,7% u odnosu na 2017. godinu i četvrtu godina zaredom bilježi se rast prihoda glazbene industrije.

Glavni izvori prihoda u 2018. godini bili su: digitalna prodaja (downloads i streaming), fizička prodaja, kolektivna prava proizvođača fonograma i prihodi od sinkronizacije, a najveći rast zabilježio je streaming s porastom prihoda od čak 34% u usporedbi s 2017. godinom.
Top 10 zemalja po prikupljenim naknadama za proizvođače fonograma u 2018. godini su redom: SAD, Japan, Ujedinjeno Kraljevstvo, Njemačka, Francuska, Južna Korea, Kina, Australija, Kanada i Brazil.
Uz navedeno, održane su i radionice za kolektivne organizacije, a obrađene su teme koje se odnose na licenciranje glazbe te nove tehnološke procese.

Predstavnici IFPI-ja održali su prezentaciju gdje su okupljene izvijestili o svim novostima i napretku vezanim uz izradu Portala, novog naziva RDX (Repertoire Data Exchange), a koji je upravo u testnoj fazi te će uskoro biti na raspolaganju svim zainteresiranim kolektivnim organizacijama okupljenim u IFPI-u. RDX predstavlja sustav koji će proizvođačima fonograma omogućiti unos vlastitog kataloga u jedinstvenom formatu (DDEX MLC standard), a za cilj ima poboljšavanje suradnje između proizvođača fonograma, kolektivnih organizacija i IFPI-ja na način da proizvođačima fonograma i kolektivnim organizacijama omogući brži i jednostavniji unos kataloga na globalnoj razini.
Što se tiče izrade samog RDX-a, IFPI je odabrao PPL-ovu informatičku službu, a u užem izboru za izradu istoga bila je i Poslovna spajalica d.o.o., informatička služba ZAPRAF-a.

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
admin

Previous Article
  • Zabava

Hrvati prvi na svijetu klonirali jodlera

  • 21/06/2019
  • admin
View Post
Next Article
  • Zabava

Deni Kožić predstavlja ljetni hit “Eko gorivo”

  • 24/06/2019
  • admin
View Post
You May Also Like
View Post
  • Zabava

Elegacy, kultni bend na talijanskoj prog-power sceni, vraća se novim albumom Elegacyja, koji izlazi 2026. godine

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

Bend TereT pomiče granice alternativnog zvuka

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

Jazz u Močvari: Rok Zalokar Zhlehtet, Ali Hossein Trio

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

Ploča Kylie Christmas postala je nova predvodnica strane Top-liste prodaje

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

ET sa “Second to None” na vrhu Top-liste prodaje

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

NINA BADRIĆ: “LJUDI SU TI KOJI SU ME STVORILI”

  • admin
  • 16/01/2026
View Post
  • Zabava

Profesor Brian Cox rasprodao Lisinski! U prodaji ulaznice za novi datum

  • admin
  • 16/01/2026
View Post
  • Zabava

Detour otvara KRILO program u zagrebačkom klubu Aquarius

  • admin
  • 16/01/2026
Rubrike
  • Iz drugih medija (159)
  • Lifestyle (1,160)
  • Moda (3)
  • Zabava (16,603)
GloryHr.info
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
Magazin o lifestyleu, modi i zabavi

Input your search keywords and press Enter.