GloryHr
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
E-mail
GloryHr.info

Magazin o lifestyleu, modi i zabavi

GloryHr.info
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
  • Zabava

Rock-grupa Cota G4 upravo je objavila četvrti studijski nosač zvuka »Mjesečeva kći«

  • 03/04/2023
  • admin
Total
0
Shares
0
0
0

Četvrt stoljeća postojanja i rada daruvarski rock-bend Cota G4 obilježava, između ostalog, i objavljivanjem novog, četvrtog studijskog albuma. Ako za njih nikad niste čuli, a volite Bijelo dugme i Divlje jagode, »Mjesečeva kći« jako će vam se dopasti jer nudi sve ono što su te na ovim prostorima čuvene rock-grupe radile u većem dijelu svoje karijere, posebno Divlje jagode.
A to znači da je u srži njihove glazbe hard rock-zvuk prošaran povremenim dodirima s folk-nasljeđem Balkana, odnosno u nekim trenucima baladičnim pristupom idealnim za stadionski rock.

Baš takve pjesme na ovom su albumu i najbolje. »Šareni cvijet« dopast će se onom dijelu publike odraslom na dobrim hard rock-solažama, »Zvuk slobode« nudi jako dobru međuigru gitarista i vrlo dobro korištenje akustičnih gitara, »Panonska vila« prava je pomalo romantična panonska hard rock-balada o lijepoj vili iz ravnice koja ga je začarala, a završna »Tražim te« baladični je i akustični opis noći u velegradu, noći koja je teška jer nema nje. Mogla bi se ovim u osnovi nježnijim trenucima dodati i »Sazdana od sjaja«, a sve ostalo je brže i dovoljno ritmično da podigne na noge, što i jest cilj rock-glazbe.


Najžešće su »Na putu do mjeseca« te vrlo dobra »Potrebno je dvoje«, u kojoj se osjeti malo Aerosmith funky rock-žestine, a preostale pjesme (»Mjesečeva kći«, »Za jedan život previše« i »Noć ukradi za nas«) imaju onaj starinski štih hard rocka iz osamdesetih, pa i sedamdesetih, pa će oni koji u pozadini čvrste ritam-sekcije vole čuti »plač« gitare zaista moći uživati.
Cota G4 zvuče retro jer to i žele i takvu glazbu vole, a ta se iskrenost osjeti i nedvojbeno će privući pažnju njihovih vjernih fanova, a možda i pojačati njihovu bazu.
U svakom slučaju pjevač, gitarist i tekstopisac Marko Osmanović, koji je u bendu od osnivanja davne 1998. godine, može biti zadovoljan jer je posao na četvrtom albumu odrađen vrlo kvalitetno i sigurno je da će pjesme s njega biti dobar temelj za nove nastupe i svirke koje su glavni forte ovih daruvarskih hard rokera. Cota G4 ovog ljeta planira svirati širom Hrvatske i regije, a početak turneje ‘’Mjesečeva kći’’ bit će u zagrebačkoj Tvornici kulture 4. svibnja.

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
admin

Previous Article
  • Zabava

Grgur Višić objavio album prvijenac “Traženja”

  • 03/04/2023
  • admin
View Post
Next Article
  • Zabava

Ivan Kapec i Hrvoje Galler sviraju Aligatore u Začaranoj Močvari

  • 05/04/2023
  • admin
View Post
You May Also Like
View Post
  • Zabava

Natali Dizdar – Rasprodan koncert za Valentinovo – zbog velikog interesa dodan drugi datum

  • admin
  • 15/01/2026
View Post
  • Zabava

The Strange se vraćaju s novim singlom “Still Call You Baby” i koncertom u Vintageu

  • admin
  • 15/01/2026
View Post
  • Zabava

Do kraja siječnja u DVA OSAM zagrijavanje uz plesni pogon

  • admin
  • 15/01/2026
View Post
  • Zabava

Ika predstavlja “Sram strah i ja” – tiha pjesma za glasne misli

  • admin
  • 15/01/2026
View Post
  • Zabava

Suradnja Hiljsona Mandele i Miach Anđeo (yem) najemitiranija je domaća pjesma u hrvatskom radijskom eteru u 2025. godini

  • admin
  • 15/01/2026
View Post
  • Zabava

Dabbar – koncertna promocija albuma u zagrebačkom Katranu

  • admin
  • 15/01/2026
View Post
  • Zabava

Najmlađa natjecateljica ovogodišnje Dore, 17-godišnja Ema Bubić, donosi “Vrijeme za nas”

  • admin
  • 15/01/2026
View Post
  • Zabava

Bruno Mars predstavlja “I Just Might”, prvi singl s albuma “The Romantic”

  • admin
  • 12/01/2026
Rubrike
  • Iz drugih medija (158)
  • Lifestyle (1,159)
  • Moda (3)
  • Zabava (16,591)
GloryHr.info
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
Magazin o lifestyleu, modi i zabavi

Input your search keywords and press Enter.