GloryHr
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
E-mail
GloryHr.info

Magazin o lifestyleu, modi i zabavi

GloryHr.info
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
  • Zabava

AMERIČKA UDRUGA SNIMLJENE GLAZBE PODNIJELA TUŽBU PROTIV AI SUSTAVA ZA GENERIRANJE GLAZBE

  • 10/07/2024
  • admin
Total
0
Shares
0
0
0

Američka udruga snimljene glazbe (RIAA), predvođena trima najvećim diskografskim kućama – Warner Music Group, Universal Music Group i Sony Music – u ponedjeljak 24. lipnja je podnijela tužbu protiv vodećih AI sustava za generiranje glazbe Suno i Udio za kršenje autorskih prava “u globalnim razmjerima”.
Tužba navodi kako su Suno i Udio nezakonito kopirali zvučne snimke izdavača kako bi obučili svoje AI modele za generiranje glazbe koja bi mogla “zasititi tržište strojno generiranim sadržajem koji će izravno konkurirati, pojeftiniti i naposljetku ugušiti izvorne zvučne snimke na kojima su [usluge] izgrađene.”

RIAA-ova tužba se sastoji od tri ključne točke: (1) izjave da su dvije tvrtke povrijedile zvučne snimke zaštićene autorskim pravima tužitelja; (2) zabrane tvrtkama da ubuduće krše zvučne snimke zaštićene autorskim pravima tužitelja; i (3) naknade štete za već počinjene povrede.

“Izgradnja i rad [ovih usluga] na početku zahtijeva kopiranje i unos golemih količina podataka kako bi se ‘istrenirao’ softverski ‘model’ za generiranje rezultata“, objašnjavaju odvjetnici velikih izdavačkih kuća, a prenosi Billboard. “Za [ove usluge], ovaj proces je uključivao desetljećima vrijedno kopiranje najpopularnijih zvučnih zapisa na svijetu i zatim unos tih kopija [kako bi se] generirali rezultati koji oponašaju kvalitete izvornih ljudskih zvučnih snimaka.”

U izjavi o tužbama, izvršni direktor i predsjednik RIAA-e Mitch Glazier je kazao: “Glazbena zajednica prihvatila je umjetnu inteligenciju i već smo partneri i surađujemo s odgovornim programerima kako bismo izgradili održive alate umjetne inteligencije usredotočene na ljudsku kreativnost koji stavljaju na čelo umjetnike i tekstopisce. Ali možemo uspjeti samo ako su programeri voljni surađivati ​​s nama. Nelicencirane usluge kao što su Suno i Udio koje tvrde da je ‘pošteno’ kopirati životno djelo umjetnika i iskorištavati ga za vlastiti profit bez pristanka ili plaćanja unazađuju obećanje o istinski inovativnoj umjetnoj inteligenciji za sve nas.”

Detaljnije o ovoj temi pročitajte na stranicama RIAA-a..

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
admin

Previous Article
  • Zabava

Mario Huljev poručuje Zaboravi sve

  • 09/07/2024
  • admin
View Post
Next Article
  • Zabava

U četvrtak kreće 71. Pula, evo kako izgleda jedan dan na Festivalu

  • 10/07/2024
  • admin
View Post
You May Also Like
View Post
  • Zabava

Natali Dizdar – Rasprodan koncert za Valentinovo – zbog velikog interesa dodan drugi datum

  • admin
  • 15/01/2026
View Post
  • Zabava

The Strange se vraćaju s novim singlom “Still Call You Baby” i koncertom u Vintageu

  • admin
  • 15/01/2026
View Post
  • Zabava

Do kraja siječnja u DVA OSAM zagrijavanje uz plesni pogon

  • admin
  • 15/01/2026
View Post
  • Zabava

Ika predstavlja “Sram strah i ja” – tiha pjesma za glasne misli

  • admin
  • 15/01/2026
View Post
  • Zabava

Suradnja Hiljsona Mandele i Miach Anđeo (yem) najemitiranija je domaća pjesma u hrvatskom radijskom eteru u 2025. godini

  • admin
  • 15/01/2026
View Post
  • Zabava

Dabbar – koncertna promocija albuma u zagrebačkom Katranu

  • admin
  • 15/01/2026
View Post
  • Zabava

Najmlađa natjecateljica ovogodišnje Dore, 17-godišnja Ema Bubić, donosi “Vrijeme za nas”

  • admin
  • 15/01/2026
View Post
  • Zabava

Bruno Mars predstavlja “I Just Might”, prvi singl s albuma “The Romantic”

  • admin
  • 12/01/2026
Rubrike
  • Iz drugih medija (158)
  • Lifestyle (1,159)
  • Moda (3)
  • Zabava (16,591)
GloryHr.info
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
Magazin o lifestyleu, modi i zabavi

Input your search keywords and press Enter.