GloryHr
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
E-mail
GloryHr.info

Magazin o lifestyleu, modi i zabavi

GloryHr.info
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
  • Zabava

Vrelo zvuka u Močvari : Nilza Costa Quartet

  • 30/10/2024
  • admin
Total
0
Shares
0
0
0



Dvije i pol godine nakon sjajnog prvog nastupa u Močvari, brazilska pjevačica Nilza Costa se sa svojim talijanskim bendom vraća u Močvaru. Prvi nam je koncert donio toplinu i pozitivu u ono covid/post-covid doma, a sada se Nilza Costa vraća sa specijalnim programom ‘Bahia com H’. Već sama tema koncerta jasno priziva legendarnog Joãoa Gilberta i njegovu istoimenu pjesmu na kojoj su gosti bili Gilberto Gil, Maria Bethânia i Caetano Veloso.

NILZA COSTA QUARTET (Brazil)
‘Bahia nam je tema koncerta jer je to zemlja magije, poezije, pjesnika, glazbe i općenito kulture. To je zemlja Jorgea Amada, Joãa Gilberta, Caetana Velosa, Gilberta Gila, Castra Alvesa, Dorivala Caymmija, capoeire, candombléa, acarajéa i sambe de roda. S glazbom i poezijom slavimo Bahiu i sve ono što nam je podarila’, objasnila je Costa.
Inače, Nilza Costa je rođena u Bahiji, točnije u gradu Salvadoru, a od početka svoje glazbene karijere istraživala je afričku glazbu i spajala je s brazilskim glazbenim izričajima. Tako u njenoj glazbi čujemo i sve ono što donose brazilski ritmovi i plesovi poput candomblé, capoeire, sambe duro, naculelê ili cantigas de roda.


Prije više od 10 godina Nilza Costa se preselila u Italiju, a nekako paralelno s promjenom mjesta je došla i ljubav prema jazzu pa se sada može reći kako je glazba koju izvodi sa svojim kvartetom spoj afričkih i brazilskih korijena i moderne jazz glazbe koja ponekad graniči s improvizacijom.
Do sada je objavila tri albuma – “Revolution Rivoluzione Revolução” iz 2014., “Roots” iz 2016. te posljednji, “Le notti di San Patrizio – Distorcao do tempo“. Ugledni Songlines je o tom albumu napisao:“Le Notti di San Patrizio is a brave excursion into Afro jazz, with various tracks bursting into a flurry of saxophone and drum kit halfway through. The album excels in its exploration of voice and percussion…an enjoyable listen.”
Nilza Costa je prošli put uistinu donijela magiju Bahije. S veseljem očekujemo novu dozu.
Nedjelja 3.11.2024.
vrata 20:00
početak 21:00
Upad u pretprodaji: 11 €
Upad na dan događanja: 15 €

 

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
admin

Previous Article
  • Zabava

Kožna jakna branda ELFS: must-have komad ove sezone

  • 30/10/2024
  • admin
View Post
Next Article
  • Zabava

Mirna ima novi singl i spot “Plešeš sa mnom”

  • 30/10/2024
  • admin
View Post
You May Also Like
View Post
  • Zabava

Elegacy, kultni bend na talijanskoj prog-power sceni, vraća se novim albumom Elegacyja, koji izlazi 2026. godine

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

Bend TereT pomiče granice alternativnog zvuka

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

Jazz u Močvari: Rok Zalokar Zhlehtet, Ali Hossein Trio

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

Ploča Kylie Christmas postala je nova predvodnica strane Top-liste prodaje

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

ET sa “Second to None” na vrhu Top-liste prodaje

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

NINA BADRIĆ: “LJUDI SU TI KOJI SU ME STVORILI”

  • admin
  • 16/01/2026
View Post
  • Zabava

Profesor Brian Cox rasprodao Lisinski! U prodaji ulaznice za novi datum

  • admin
  • 16/01/2026
View Post
  • Zabava

Detour otvara KRILO program u zagrebačkom klubu Aquarius

  • admin
  • 16/01/2026
Rubrike
  • Iz drugih medija (159)
  • Lifestyle (1,160)
  • Moda (3)
  • Zabava (16,603)
GloryHr.info
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
Magazin o lifestyleu, modi i zabavi

Input your search keywords and press Enter.