GloryHr
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
E-mail
GloryHr.info

Magazin o lifestyleu, modi i zabavi

GloryHr.info
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
  • Zabava

Predstava „Zašto baš ja?“ Male scene na festivalu u Danskoj

  • 18/04/2015
  • admin
Total
0
Shares
0
0
0

 

U ponedjeljak 22. travnja kazalište Mala scena odlazi na gostovanje u Dansku s predstavom «Zašto baš ja?» koja je praizvedena 18. listopada 2014. godine u kazalištu Landskrona u istoimenom gradu u Švedskoj.Predstava će igrati na najvećem danskom festivalu “Aprilfestival” u gradu Frederikssundu, a prva izvedba je u četvrtak 23. travnja. Svekupno ćemo održati četiri izvedbe.„Aprilfestival“ je najveći svjetski festival kazališta za mlade koji organizira Teatercentrum svake godine u travnju od 1971. u drugom mjestu u Danskoj, a ove godine održava se od 19. do 26. travnja.
Na ovogodišnjem 45. izdanju festivala predstavit će se više od 100 kazališta sa preko 600 izvedaba. Ulaznice za sve izvedbe su besplatne.

Predstava je nastala kao produkcijska suradnja triju partnera iz Danske, Švedske i Hrvatske u razdoblju od svibnja 2012. do listopada 2014. godine.Nositelj produkcije je kazalište Mala scena, a glumci odabrani na audiciji dolaze iz Hrvatske: Jakov Gavran, Mirel Huskić i Jan Novosel, sva trojica s diplomom Umjetničke akademije u Osijeku. Hrvatska premijera predstave izvedena je u Maloj sceni 22. listopada 2014., a izvedbi je nazočila danska kraljica Margareta II. za vrijeme svog prvog službenog posjeta Hrvatskoj.Autorski tim predstave čine idejni začetnik, redatelj i dramaturg Jacques S. Matthiessen, ujedno i umjetnički voditelj PTP kazališta za mladu publiku iz Kopenhagena, skladatelj je Claus Bo Carlsen, scenografi i oblikovatelji svjetla su Christian Q. Clausen i Petra Held, kostimografkinja je Hana Letica, koreografkinja Marlene Smith, likovno oblikovanje osmislio je Daniel Seferian Sies, fotografkinja Ana Šesto, a pomoćnica produkcije Tatjana Lisac.Producentica danskog tima ovog iznimnog neverbalnog projekta za mladu publiku od 9 godina naviše je Karin Ahnfelt-Ronne, švedskog tima Hakan Person, a producentica hrvatskog tima i cjelokupnog projekta je Vitomira Lončar.
Ovaj projekt sufinanciran je sredstvima dobivenim na javnim pozivima za projekte u kulturi Ministarstva kulture (trogodišnji program) i Grada Zagreba, koji podupiru i ovo gostovanje.

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
admin

Previous Article
  • Zabava

SONY MUSIC PRIPREMIO POSEBNA IZDANJA ZA DAN PRODAVAONICE PLOČA

  • 18/04/2015
  • admin
View Post
Next Article
  • Zabava

Kako izgleda kad americki kuhari prvi put probaju sarmu?

  • 18/04/2015
  • admin
View Post
You May Also Like
View Post
  • Zabava

Anamarija Žonka predstavlja novu pjesmu Slavonka sam vesela

  • admin
  • 26/05/2026
View Post
  • Zabava

Pero Galić predstavlja novi singl Jedina

  • admin
  • 26/05/2026
View Post
  • Zabava

Parmachy predstavlju pjesmu Fotografije: tri glasa, jedna priča koja budi emocije i osvaja na prvo slušanje

  • admin
  • 26/05/2026
View Post
  • Zabava

Zdenka Kovačiček „otela se kontroli skroz“ i u novom singlu okušala u rapu

  • admin
  • 26/05/2026
View Post
  • Zabava

Koncert u DVA OSAM: Po’ Metra Crijeva i Vodenkonj ovog petka okupiraju Jabukovac

  • admin
  • 26/05/2026
View Post
  • Zabava

Miris Grada predstavlja novi singl “Prašina”

  • admin
  • 26/05/2026
View Post
  • Zabava

Euforija kids from the sky u punom klubu Boogaloo

  • admin
  • 26/05/2026
View Post
  • Zabava

LES objavio videospot za pjesmu Nisi sama s aktualnog albuma Pol

  • admin
  • 25/05/2026
Rubrike
  • Iz drugih medija (161)
  • Lifestyle (1,174)
  • Moda (3)
  • Zabava (17,140)
GloryHr.info
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
Magazin o lifestyleu, modi i zabavi

Input your search keywords and press Enter.