GloryHr
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
E-mail
GloryHr.info

Magazin o lifestyleu, modi i zabavi

GloryHr.info
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
  • Zabava

Ljubav na Rebekin način u njezinoj novoj pjesmi “Guma”

  • 21/02/2023
  • admin
Total
0
Shares
0
0
0

Kakav bi osjećaj bio, kada bi za promjenu upravo u ovom danom trenutku dopustili sebi da budemo jednostavno mi, upravo takvi kakvi jesmo?
U manje od godinu dana samostalne karijere i tri singla kasnije, Rebeka Ljiljak publiku je navikla na svoje jedinstvene konceptualne pjesme koje uvijek skrivaju puno više nego što se na prvu vidi na površini. Takva je i “Guma”, novi singl u kojem se Rebeka poigrava pojmom ljubavi na nadrealnoj i svakodnevnoj razini. Pjesma govori o otkriću ljubavi kao nadnaravnoj i ultimativnoj, dok ju paralelno opisuje u svakodnevnim životnim ne-nadnaravnim situacijama. Željela je stvoriti kontrast fizičkog i duhovnog poimanja iste te prenijeti da upravo pomirenje tog kontrasta donosi oslobođenje.

Na spomenutoj pjesmi Rebeka je ostvarila novu glazbenu kolaboraciju s producentom Filipom Majdakom – Kaleido Music pa uz nju samu, koja potpisuje tekst i glazbu, Majdak je zaslužan za glazbu i aranžman. Jako zadovoljna ovom novom suradnjom s Filipom, odnosno Kaleido Music-om, Rebeka jedva čeka nastaviti stvarati dalje. Budući da iz dana u dan rade brzo u najboljoj atmosferi ikada, glazbenica je kroz šalu izjavila kako ih ne bi preporučila nikome tako da imaju vremena samo za nju i njezine pjesme.


Pjesmu prati i videospot koji kao i sama pjesma nosi simboliku na nekoliko razina. U videu se dotiče još jednog koncepta, koncepta o selfu. U vizualnom prikazu silazi stepenicu dublje kako bi potaknula još jedno važno pitanje – tko je taj koji poima i poznajemo li sami sebe. Self se projicira u egu, dakle u jednom svom dijelu, a ta reprezentacija selfa može biti lažna ili prava. Težnja za istinom urođena je čovječanstvu, dok stvaralački čin otkriva istinu. U stvaralaštvu prepoznaje sebe u svojoj istini, takav kakav jest, a ne kakav se čini drugima ili sebi. Traženje i otkriće realnog, pravog selfa od krajnje je važnosti. Svaki bi čovjek trebao razvijati i razviti pravi self kako bi stekao sposobnost za najvažniju stvaralačku djelatnost – kreiranje vlastita života.
.


“Uz društvene mreže često osjećamo pritisak da naš život mora biti savršen ili barem odgovarati određenim očekivanjima i prihvaćanju od strane zajednice. Žudimo za nepostojeće savršenom kosom, besprijekornim tenom i svime onime što nas naizgled čini poželjnima u društvu. Stavljamo filtere, boostamo boje i uljepšavamo stvarnost. No, kakav bi osjećaj bio, kada bi za promjenu upravo u ovom danom trenutku, dopustili sebi da budemo jednostavno mi, upravo takvi kakvi jesmo?

Vođena time, u video spotu se polila bijelom akrilnom bojom koja ne dopušta licu promjenu, već ga slijepi i učini nevjerojatno nepomičnim. U tim trenucima, lice nema prostora za glumu ni najmanjom gestikulacijom dok istovremeno izgleda suho i jezivo – sve ono suprotno slici koju želimo prikazati drugima. Paralelno, Rebeka prekrivenih očiju slika drugu realnost koju želi prikazati na van, onu ekspresivnu bez dlake na jeziku.

Spot je nastao u suradnji s Leom Radolfi koja je postala dio Rebekinih performansa i savršeno se integrirala u njezino umjetničko izražavanje. Kao i na svakom snimanju i na ovom je sve prštalo od smijeha i dobre energije, što je glazbenici slijepljenoj od akrila predstavljalo veliki problem.
YOUTUBE: https://youtu.be/EsV89-OUlQE
STREAMING: https://bfan.link/guma

 

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
admin

Previous Article
  • Zabava

Mateo Pilat stiže na Zagrebački festival s pjesmom “Mantra” koja plijeni pažnju na prvo slušanje

  • 21/02/2023
  • admin
View Post
Next Article
  • Zabava

“Na slobodi” je nova pjesma Lee Dekleve s kojom će nastupiti na 70. Zagrebačkom festivalu

  • 21/02/2023
  • admin
View Post
You May Also Like
View Post
  • Zabava

Elegacy, kultni bend na talijanskoj prog-power sceni, vraća se novim albumom Elegacyja, koji izlazi 2026. godine

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

Bend TereT pomiče granice alternativnog zvuka

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

Jazz u Močvari: Rok Zalokar Zhlehtet, Ali Hossein Trio

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

Ploča Kylie Christmas postala je nova predvodnica strane Top-liste prodaje

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

ET sa “Second to None” na vrhu Top-liste prodaje

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

NINA BADRIĆ: “LJUDI SU TI KOJI SU ME STVORILI”

  • admin
  • 16/01/2026
View Post
  • Zabava

Profesor Brian Cox rasprodao Lisinski! U prodaji ulaznice za novi datum

  • admin
  • 16/01/2026
View Post
  • Zabava

Detour otvara KRILO program u zagrebačkom klubu Aquarius

  • admin
  • 16/01/2026
Rubrike
  • Iz drugih medija (159)
  • Lifestyle (1,160)
  • Moda (3)
  • Zabava (16,603)
GloryHr.info
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
Magazin o lifestyleu, modi i zabavi

Input your search keywords and press Enter.