GloryHr
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
E-mail
GloryHr.info

Magazin o lifestyleu, modi i zabavi

GloryHr.info
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
  • Zabava

Femme nouvelle festival u Vintage Industrial Baru

  • 06/06/2023
  • admin
Total
0
Shares
0
0
0

Femme nouvelle će već tradicionalno imati i svoje live izdanje koje će se održati 8. lipnja u Vintage Industrial Baru, u najljepšem vrtu u Zagrebu gdje će nastupiti Sara Renar, Nika Turković, Nela i Tia, a uoči festivala stiže i digitalna kompilacija.

Konstrakta, Muha, Miach, Tara Thaller, Nela Đinđić, Anna Moore, Ether, Tia i Dina Jashari izuzetne su glazbenice koje se pridružuju četvrtom izdanju nagradom Porin nagrađenog projekta Femme nouvelle koji po prvi puta dobiva i regionalnu dimenziju!
Glavni zadatak platforme Femme nouvelle je osigurati što veću medijsku prisutnost kvalitetnim kantautoricama, približiti njihovu glazbu kritici i publici i potaknuti ih na suradnju, a o značaju “podizanju” projekta na regionalonu razinu i nagradi struke ispričala je njegova začetnica Lana Čulig iz Aquarius Recordsa:
“Kao što je projekt prirodno nastao prije četiri godine kada su scenu preplavile kvalitetne domaće glazbene umjetnice, tako je i sada, sasvim prirodno projekt postao regionalan. Naše glazbenice afirmirale su se na regionalnoj sceni, a i domaća scena pustila je na svoj prostor odlična imena iz susjednih zemalja. Uz šest odličnih domaćih umjetnica zahvalni smo što Femme nouvelle pod svojim imenom ima i tri glazbenice iz regije, Konstraktu iz Srbije, Muhu iz Bosne i Hercegovine i Dinu Jashari iz Makedonije. Projekt je u startu premašio sva naša očekivanja, a posebno smo sretni što je ove godine nagrađen i nagradom Porin, što najbolje govori da je uz publiku, i široka glazbena scena dala priznanje ženskim glazbenim snagama.”
Prethodnih godina iz sudjelovanja na projektu rodile su se suradnje i prijateljstva, a ovogodišnje sudionice ispričale što on predstavlja za njih:
“Pridružila sam se jer mi se sviđa poruka iza ovog projekta, odnosno okupljanje talentiranih i kreativnih žena na jednome mjestu. Smatram da su sve glazbenice koje se nalaze na ovome albumu izvrsne i drago mi je biti pored njih na ovom projektu te se nadam da će se ljudima svidjeti ono što smo im pripremile.”, ispričala je Miach.
“Mislim da nažalost još uvijek utjecaj žena u glazbi nije dovoljno jak koliko bi trebao, pogotovo utjecaj žena koje su ujedno i autorice. Mislim da je sam projekt učinio već jednu veliku promjenu i da može samo nastaviti se razvijatu u tom smjeru.”, izjavila je Nela.
“Ovaj projekt ne samo da promiče umjetnost, već i potiče žensko jedinstvo i osnaživanje. Smatram da podrška mladim ženskim izvođačima nije samo ulaganje u njihovu budućnost, već je i ulaganje u stvaranje inkluzivne, ravnopravne i inspirativne glazbene scene. Biti dio ovog projekta znači biti dio pokreta koji mijenja stereotipe i ruši prepreke s kojima se žene suočavaju u industriji. Okupljanje ženskih glazbenica stvara siguran prostor u kojem se njihovi glasovi čuju, njihova umjetnost cijeni i njihovi snovi podržavaju.”, o sudjelovanju na projektu ispričala je Tia.

Svoj doprinos ovogodišnjem izdanju Femmea dala je i prošlogodišnja sudionica Rebeka Ljiljak i nezina suradnica Jelena Lukač Kiriš koje su projekt obogatile upečatljivim vizualnim identitetom:
“Potaknute ženskom snagom i nježnošću iste sa veseljem smo se priključile ovom likovnom zadatku želeći dočarati snagu individualne ženske energije koju svaka od autorica nosi. Udružene zajedno daju moćnu paletu koja nosi nevjerojatan likovni podražaj baš kao što svaki album projekta Femme nouvelle donese raznoliku kvalitetrnu glazbu sa snažnim porukama autorica. Fotografije Palme Poljaković dodatno su nas inspirirale kako je zaista iz svake autorice izvukla njen karakter i stav.”, o inspiraciji iza koncepta ispričala je Rebeka.

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
admin

Previous Article
  • Zabava

Deset novih singlova ušlo na HR Top 40

  • 06/06/2023
  • admin
View Post
Next Article
  • Zabava

Natali Dizdar i Darko Rundek na drugom izdanju Malog festivala Petrinja

  • 06/06/2023
  • admin
View Post
You May Also Like
View Post
  • Zabava

Elegacy, kultni bend na talijanskoj prog-power sceni, vraća se novim albumom Elegacyja, koji izlazi 2026. godine

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

Bend TereT pomiče granice alternativnog zvuka

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

Jazz u Močvari: Rok Zalokar Zhlehtet, Ali Hossein Trio

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

Ploča Kylie Christmas postala je nova predvodnica strane Top-liste prodaje

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

ET sa “Second to None” na vrhu Top-liste prodaje

  • admin
  • 17/01/2026
View Post
  • Zabava

NINA BADRIĆ: “LJUDI SU TI KOJI SU ME STVORILI”

  • admin
  • 16/01/2026
View Post
  • Zabava

Profesor Brian Cox rasprodao Lisinski! U prodaji ulaznice za novi datum

  • admin
  • 16/01/2026
View Post
  • Zabava

Detour otvara KRILO program u zagrebačkom klubu Aquarius

  • admin
  • 16/01/2026
Rubrike
  • Iz drugih medija (159)
  • Lifestyle (1,160)
  • Moda (3)
  • Zabava (16,603)
GloryHr.info
  • Home
  • Pravila ponašanja
  • Marketing
  • Impressum
Magazin o lifestyleu, modi i zabavi

Input your search keywords and press Enter.