Max Hozić vraća se publici albumom “Secondo”

Nakon višegodišnje kreativne pauze od glazbenog stvaralaštva, Max Hozić se konačno vraća na scenu s drugim studijskim albumom “Secondo”. Objavljen za diskografsku kuću Dancing Bear, album okuplja pjesme nastale kroz više od desetljeća Maxove karijere, festivalske uspješnice, poznate suradnje, ali i nove melodije. “Za jednu kap tvog parfema” jedna je od noviteta na albumu, dirljiva balada koja svojom suptilnom snagom budi uspomene i osjetila.

Singl “Za jednu kap tvog parfema” nastao je prije čak šest godina te je konačno dočekao svoj trenutak! Rezultat je suradnje skladatelja Andreja Babića i tekstopisca Željka Krznarića, dok aranžman potpisuju istaknuti glazbenici Ivan Božanić i Andrej Babić. Spot za pjesmu nastao je pod palicom samog maestra, Maxa.

Posljednje tri godine Max je većinski posvetio svojoj drugoj strasti – videoprodukciji. Kroz produkcijsku kuću Nego Kako režirao je više od 30 glazbenih spotova za izvođače kao što su Mladen Grdović, Feminnem i Saša Jakelić, a bio je angažiran i na produkcijama festivala poput Chansonfesta i Hrvatskog dječjeg festivala. Glazbeno, publiku je osvajao kroz bend s Pamelom Ramljak te projekt 2 tenora sa Sašom Jakelićem, pobjednikom Splitskog festivala 2024. i tenorom splitskog Hrvatskog Narodnog Kazališta.
Na albumu “Secondo” se nalaze se čak 22 pjesme među kojim su brojne festivalske uspješnice poput: “Samo noćas” (MEF 2014.) – nagrada za najbolji aranžman, “Ne daj Bože da me ona zavoli” (MEF 2011.) – najbolji tekst, “Bolje da mi srca nema” (Melodije Mostara i Pitomača 2011.) – 2. nagrada stručnog žirija, “Samo moja” (Pitomača 2012.) – Grand Prix te “Poljubi me za kraj” (Melodije Mostara 2010.) i “Davno, davno” (Melodije Mostara 2014., duet s Elmom Burnić) – obje s nagradama za najbolju interpretaciju. Na Šibenskom festivalu izvedeno je čak šest pjesama, među njima “Ti si kraljica”, “I ovaj život” i “Dajem sve za nas”, dok su druge predstavljene na Splitskom, CMC-u, Zadru i Opuzen festivalu.

Album dodatno obogaćuju značajni dueti s legendarnim Kemalom Montenom (“Otkako te nemam”), Elmom Burnić (“Davno, Davno”), Sanius Verantius (“Otok”) i Ksenijom Varvodić (“Doviđenja more”), čime se potvrđuju i autorska i izvođačka širina ovog projekta.
Još jedan novitet s albuma je velebna pjesma “Moćna Igra”, nastala u suradnji s talijanskim glazbenikom Giuseppeom Iampierijem te gudačkim kvartetom Innovative String Queens. Ova pjesma, dostupna u dvije verzije – akustičnoj i električnoj – ističe se snažnim vokalom i sofisticiranim aranžmanom te slavi snagu ljubavi i zajedništva. Na pjesmi sudjeluju i vrhunski instrumentalisti Ivan Mihaljević (gitare), Dino Fiorenza (bas) i Alen Frljak (bubnjevi), dok su za prateće vokale zaslužni Jadranka Krištof, Nataša Mirković, Dragan Brnas i Vladimir Pavelić. Videospot za pjesmu “Moćna Igra” izlazi uskoro, a fanovi mogu očekivati snažan vizualni doživljaj u Maxovom prepoznatljivom stilu.
***
Album “Secondo” slušajte na svim streaming servisima:
https://max.lnk.to/secondo