Četiri gola za treću pobjedu u nizu

Odlične predstave u režiji Medveščaka i trenera Douga Sheddena se nastavljaju. Zagrebački ledeni dečki u Čeljabinsku su spojili tri pobjede zaredom. Bio je to prvi Medveščakov niz ove sezone od tri pobjede – sve je krenulo sa Slovanom, zatim je na red došla Jugra, a sada i Traktor. Susret u Čeljabinsku završio je rezultatom 2:4, a svoje prvijence u plavom dresu upisali su Ville Leino ( nakon 1,5 godie posta )i Brock Trotter.

Prva trećina protekla je bez golova i obje su momčadi imale po jedan neiskorišten powerplay. No, početkom druge trećine Medvjedi su atmosferu u Areni Traktor doveli do usijanja. U samo tri i pol minute porušili su snove domaćina i nepovratno im otrgnuli tri boda. Prvo je snažnim udarcem s nekoliko metara udaljenosti mrežu Michaela Garnetta zatresao Matt Anderson, da bi minuti i 12 sekundi nakon toga svoj prvijenac u dresu Medvjeda upisao i Ville Leino. Mreža Traktora nije se uspjelo dobro ni ohladiti od golova Andersona i Leina, a već se u strijelca upisao i Brock Trotter kojemu je kao i finskoj ”zvjerki” ovo bio prvi ovosezonski pogodak.